Şirketimiz Hakkında

Hakkımızda

1992 yılında Türkiye’nin farklı yörelerinde başlattığımız mermer arama çalışmaları, 1994 yılında Amasya’da son buldu ve aynı yıl doğanın en güzel bej mermerini çıkardığımız ocağımızı işletmeye başladık.

Mermer işleme ve ebatlama çalışmalarını önce, 1995 yılında İstanbul’da kurduğumuz fabrikamızda yapmaya başladık. O dönemde uygulamaya yönelik çalışarak kurumumuzda engin bir know-how oluşturduk. Büyük siteler, alışveriş merkezleri ve müzelerde hem kendi mermerimizi kullanma, hem de müşterilerimize uygulama deneyimimizi sunma fırsatını yakaladık.

2002 yılında verimliliği arttırmak, müşterilerimize daha kısa sürede, daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunabilmek için fabrikamızı Amasya’ya taşıma kararı aldık. O zamandan beri ocağımızın yıllık üretiminin büyük bölümünü Amasya’daki fabrikamızda işleyerek, ebatlı mermer olarak, geri kalan kısmını da blok mermer halinde müşterilerimize sunuyoruz.

Müşterilerimize daha fazla katma değer sağlayabilmek için, zaman içerisinde farklı sektörlere de adım attık. 2006 yılında müşterilerimize mermerin yanı sıra toptan ve perakende olarak inşaat malzemeleri sunmaya başladık.

Mermer ocağımızın ihtiyaçlarından yola çıkarak, 2011 yılında makina ve çelik konstrüksiyon imalatı sektöründe, 2015 yılında da akaryakıt sektöründe faaliyet göstermeye başladık.

Tüm bu çabalarımız bize müşteri memnuniyeti ve güveni olarak geri döndü. Amasya Mermer olarak bundan sonsuz gurur duyuyor ve ilk günkü heyecanla çalışıyoruz.